Junioři srazili Spartu a přerušili nepříznivou sérii!

18.11.2017 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - Na první gól Oceláři dlouho nečekali a už ve třetí minutě se ujali vedení. Do poslední dvacetiminutovky vstupovali svěřenci trenéra Wojnara s dvougólovým náskokem a byť Sparta hodně kousala, o cenné vítězství už se třinečtí mladíci připravit nenechali.
18.kolo, sobota 18.11.2017
Sparta Praha
4:3
mini WERK ARENA
Třetiny: 2:1, 1:0, 1:2  Branky a nahrávky: 3. Flok (Marguš, Poruba), 15. G. Radzienciak (Plitko), 23. Molin (Papaj, Plitko), 51. Poruba (Flok, Hrachovský) – 15. Jandus (Pšenička), 50. Jandus (Pšenička, Eliáš), 52. Pšenička (Janda, Dubský). Rozhodčí: Fiala – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 35:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
Loubal – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, Marguš, J. Adámek – Strakoš, Plitko, Poruba, Mach, Puzoň, Irgl, Flok, Papaj, Najsar, Molin
Hofmann (15. Škorpík) – Janda, Simotics, Mrkvička, Eliáš, Hanuš, Karoch – Jandus, Schwamberger, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Dani, Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Pšenička, Dubský

Lepší vstup do zápasu si snad třinečtí mladíci ani přát nemohli. Nabídku Timoteje Marguše tečoval těsně před brankou Adam Flok a na tento zásah byl sparťanský gólman krátký. Hosté po inkasovaném gólu přidali na obrátkách, vykoledovali si fauly a druhou nabídnutou početní výhodu proměnili. Na pravé straně se do kotouč opřel Tomáš Jandus a přesnou ranou poslal puk za záda Loubala.

Z vyrovnání se ovšem Pražené neradovali ani třicet sekund. Obránce Grzegorz Radzienciak zastavil kotouč před modrou čárou, zkusil jej nahodit na branku a vzápětí se mohl radovat, neboť puk skončil až v Hofmannově síti. Po tomto gólu došlo ke střídání v brankovišti Sparty a mezi tři tyče se postavil Jan Škorpík.

Na začátku druhé části sice Oceláři nevyužili přesilovku, vzápětí ale udeřili. Do úniku se dostal Dominik Molin a v dobré šanci se nemýlil. Náskok Třince mohl následně ještě narůst, Radzienciak ovšem v další početní výhodě trefil jen horní tyčku. Radovat se ovšem nemohla ani Sparta, neboť Dubský z dorážky částečně odkrytou klec minul.

Další velkou příležitost spálil v pětatřicáté minutě Mach. Domácí útočník po parádním pasu Hrachovského ujížděl sám na branku a naneštěstí pro svůj tým trefil jen břevno. Brejk ovšem neproměnili ani Sparťané. Unikajícímu Chloubovi zakončení znepříjemnil Rufer a po dvaceti minutách tedy platilo skóre 3:1.

V čase 49:53 se hosté dostali na dostřel. Ránu Pšeničky třinecký gólman pouze vyrazil a na dorážku Tomáše Janduse už byl krátký. Přesně o minutu později padl další gól a tentokrát slavili Oceláři. Ranou z první se prosadil Jan Poruba a vrátil svému týmu dvoubrankový náskok. Ten si ovšem svěřenci trenéra Wojnara dlouho neužili.

Vzápětí se totiž střelou od modré prosadil Tomáš Pšenička a hosté byli opět v kontaktu. V závěrečné minutě proti sáhli trenéři Sparty ke hře bez brankáře, na vyrovnání už ale nedošlo. Třinečtí mladíci tedy zvítězili 4:3 a po šesti prohrách v řadě mohli oslavit důležité tři body.