Junioři přidali čtvrtou výhru a jsou v semifinále!

14.03.2017 · Martina Sikorová
Také v šestém zápase série se Oceláři rychle ujali vedení a byť se Zlín několikrát dotáhl na dostřel, vyrovnání třinečtí junioři nepřipustili. V závěrečné minutě navíc vstřelili svěřenci trenéra Wojnara dva góly a dali definitivní razítko na svůj postup do dalšího kola.
ČF6, úterý 14.3.2017
2:5
Zimní stadion Luďka Čajky
Třetiny: 0:1, 1:2, 1:2  Branky a nahrávky: 33. Fryšara (Procházka), 46. Karafiát (Procházka) - 7. L. Doudera (Haman, Jašek), 22. Lacka (Miloš Roman), 35. M. Adámek (Jašek, Lacka), 60. Lacka (Bartko, M. Adámek), 60. L. Doudera (Haman). Rozhodčí: Čech - Kotlík, Polák. Vyloučení: 6:8, navíc Stiksa (ZLN) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 190. Střely na branku: 29:41. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.
Šimonů - Dluhoš, Jenáček, Váňa, Procházka, Gazda, Kolařík - Kotek, Fryšara, Hefka, Kenša, Václavek, Mikulec, Gago, Karafiát, Kočica, Strmiska, Stiksa, Horváth
Loubal - Hrachovský, Janiczek, Bartko, L. Doudera, M. Adámek, Haman, Imrich - Stuchlík, Plitko, Jašek, Mach, Flok, Hrehorčák, Kvasnica, Hladonik, Lacka, Miloš Roman, Kalus

Utkání odstartovalo přesilovkou Zlína. Hosté si ale při bránění počínali na jedničku a nepustili ševce do výraznější šance. Krátce po návratu vyloučeného Stuchlíka otestoval pozornost zlínského gólmana Hladonik, beton Šimonů ovšem zabránil kotouči v cestě do sítě. Na druhé straně hřiště vypálil jedovatou střelu Gago, Loubal se ale zaskočit nenechal.

V čase 06:21 padla první branka zápasu. Po přihrávce Hamana vystřelil od mantinelu Lukáš Doudera a kotouč skončil v síti. O minutu později mohl třinecký náskok upevnit Plitko. Hostující útočník s patnáctkou na dresu se ocitl s pukem před Šimonů, poslat jej za čáru se mu ale nepovedlo. V samém závěru této části se o vyrovnání snažil Karafiát. Zlínský útočník obdržel pas od Gaga, kotouč se mu ale trefit ideálně nepodařilo.

Pár desítek vteřin po návratu z kabin upevnil náskok Ocelářů Jakub Lacka. Slovenský útočník se protáhl mezi zlínskými hráči, natlačil se do středu hřiště a rychlou střelou vyzrál na Šimonů. Vzápětí byl v dobré šanci Bartko. Hostující obránce zůstal osamocen před zlínským gólmanem, ten ovšem jeho pokus dokázal vytěsnit mimo. A radovat se nemohl ani Jašek. Útočník s osmnáctkou na dresu střílel z kruhu a jen těsně minul tyč domácí branky.

Vzápětí tak bylo sníženo. Do nahození Procházky sáhl Štěpán Fryšara a puk po tomto zásahu skončil v třinecké síti. O chvíli později měli Oceláři svůj dvougólový náskok zpět. Od modré čáry nahodil kotouč Marian Adámek, zlínský gólman zřejmě příliš neviděl a bylo to 3:1 pro Třinec.

Na začátku třetí třetiny se proti pravidlům provinil Loubal, jenž vyhodil puk mimo hřiště a domácí tuto chybu potrestali. Od modré nahazoval puk Jiří Karafiát, hostující gólman měl zakrytý výhled a puk skončil v jeho síti. V dvaapadesáté minutě byl po nahrávce Jaška sám před domácím gólmanem Hrehorčák, Šimonů jej vychytal a pokračovalo se za stavu 2:3. A také další velká šance patřila Třinci.

Jašek se ocitl před brankou a po otočce to zkusil bekhendem, beton Šimonů byl ale na svém místě. Následoval oddechový čas ševců, ten už ale průběh zápasu nezvrátil. Bartko navíc vyslal do brejku Jakuba Lacku, jenž nezaváhal a dal razítko na třinecký postup. Tento gól sice definitivně rozhodl, posledním ale nebyl. Haman nabil na vrcholek kruhu Lukáši Douderovi a hostující obránce stanovil konečné skóre na 5:2 z pohledu Třince.

Leon Wesley (PSG Zlín): Opět jsme odehráli velice těžké utkání, kde jsme museli vyhrát. Bylo to pro nás těžké, ale věřili jsme si. Soupeř byl těžký, ale přesto jsme měli šanci, že při troše štěstí nějakou branku dáme. Musíme smeknout před našimi kluky, že v každém ze zápasů bojovali s tak těžkým soupeřem. Děkujeme jim za celou sezonu, i když to nevyšlo.

Vlastimil Wojnar (HC Oceláři Třinec): Vstoupili jsme do utkání dobře a vedli 1:0. První třetina ale byla z naší strany možná druhá nejhorší v celé sérii. Zlín nás tam přehrával a tak jsme si k tomu v kabině řekli pár slov. Druhá třetina už byla k našemu obrazu a ve třetí dvacetiminutovce jsme se snažili výsledek 3:1 udržet. A asi až moc pasivně. Dostali jsme z přesilovky na 3:2, ale poté jsme to odehráli velmi zkušeně a rozhodl to gól na 4:2. Klukům můžu jenom poděkovat. Byla to strašně, strašně těžká série. Zlín byl asi nejtěžší soupeř, kterého jsme mohli dostat z těch týmů, co přicházely v úvahu.