Junioři neproměňovali šance a v Boleslavi padli

08.09.2017 · Martina Sikorová, Jaroslav Kindl
K úvodnímu zápasu nové sezóny odcestovali svěřenci trenéra Vlastimila Wojnara do Mladé Boleslavi. Třinečtí mladíci si v utkání vytvořili hodně zajímavých šancí, poprvé se ale dokázali prosadit až v závěru utkání za stavu 0:4 a na vítězství nedosáhli.
1.kolo, pátek 8.9.2017
Ml. Boleslav
5:3
ŠKOENERGO Aréna
Třetiny: 1:0, 2:0, 2:3  Branky a nahrávky: 13. Kerda (Krejčík), 25. Pawliczek (Dvořák, Horský), 33. Pawliczek (Straka), 47. Flynn (Straka, Uřídil), 59. Flynn (Krejčík) - 52. Raška (Kaukič), 57. Kaukič (Peterek, G. Radzienciak), 60. Peterek (Raška, Kaukič). Rozhodčí: Doležal, Kopeček - Zídek, Špringl. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 62. Střely na branku: 27:34. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3.
Krofta - Linhart, Mašek, Uřídil, Chujac, Klikorka, Horský, Nepokoj, Mlčoch - Foerster, Kerda, Straka, Tóth, Kalaš, Krejčík, Flynn, Křížek, Jindra, Pawliczek, Dvořák
Loubal - Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, Timotej Marguš, J. Adámek, Homola - Strakoš, Kaukič, Plitko, Mach, Puzoň, Przybyla, Irgl, Peterek, Raška, Papaj, Najsar, Molin

První utkání této sezóny začalo svižně, ale s velkým počtem nepřesností. Vystižené přihrávky končily většinou nahozením na soupeřovu bránu. Růžky vystrčil ve druhé minutě Krejčík, který dojel nahozený kotouč a pokusil se zblízka dorazit puk. O chvíli později zahrozil střelou zblízka Jindra.

Třinečtí měli dobré pasáže, v nichž drželi puk. Dopláceli však na mizernou produktivitu. Ve třinácté minutě potrestal chybu v hostující rozehrávce Dušan Kerda. O pár minut později dostal vynikající přihrávku do jízdy Straka. Hostující gólman Loubal ale předvedl rovnocenný zákrok. V poslední minutě úvodní třetiny Třinec zatlačil Boleslav do obranného pásma, gól ale nepadl.

Hned na začátku druhé třetiny pálil z voleje Plitko. Jeho rychlou střelu zastavil parádní zákrok Krofty. Třinečtí však zlobili i nadále. Za zmínku stála šance Kaukiče. Puk se zpoza brány odrazil přímo na jeho hůl, ale třinecký útočník poslal puk vysoko nad bránu. Přestože měli opticky navrch Třinečtí, z gólu se radovala Boleslav. Ve dvaačtyřicáté minutě se prosadil z dorážky Dominik Pawliczek. V polovině třetiny musel gólman Krofta řešit samostatné nájezdy Plitka a Irgla.

Obrovský tlak v třinecké přesilovce domácí ustáli. A následně dokonce skórovali. Návrat z trestné lavice oslavil gólem Dominik Pawliczek, který prostřelil Loubala. Třinecký tlak ale pokračoval. Nebezpečné nahození Irgla Krofta zlikvidoval i díky štěstí a pomoci spoluhráčů. Stejně jako v první třetině pak Třinečtí zamkli Boleslav ve vlastním pásmu. Domácí reagovali oddechovým časem a neinkasovali.

Ve třetí třetině Třinec stupňoval svůj tlak. Jeho hráče ovšem provázela smůla. Puk se dvakrát kutálel kolem brankové čáry. Hned poté mohl naopak zvýšit Krejčík, ale nepodařilo se mu přehodit beton hostujícího brankáře. V sedmačtyřicáté minutě výborně napadal boleslavskou rozehrávku Mach. Bruslařům se ale kotouč povedlo udržet. A když se poté na kruhu dostal k puku Oscar Flynn, zamířil přesně.

V jednapadesáté minutě odpověděl Adam Raška a vlil tak Třineckým novou krev do žil. Pět minut před koncem obstaral další snížení Lukáš Kaukič. Hosté se dostali téměř na dostřel a zkusili hru bez gólmana. Netrvalo však dlouho a uklidňující gól vsítil Oscar Flynn. Čtyři vteřiny před koncem ještě korigoval na konečných 5:3 Jonáš Peterek.

Vlastimil Wojnar (HC Oceláři Třinec): Nastoupili jsme jako mistři světa. První třetinu jsme zaspali a mysleli si, že se Boleslav porazí sama. Druhá třetina byla mnohem lepší, ale dostáváme hodně gólů po individuálních chybách. Vlastní šance neproměňujeme. Boleslav si vítězství zasloužila, jejich hráči padali do střel, my ne. Musíme se nad sebou zamyslet.