Junioři berou třetí výhru v řadě!

27.02.2018 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - Proti Olomouci začali svěřenci trenéra Muchy parádně a už po sedmapadesáti sekundách se ujali vedení po proměněném brejku Jana Kaluse. Soupeř sice ve druhé třetině srovnal, poslední slovo měl ale Jakub Adámek. Třinecký obránce v poslední desetiminutovce vstřelil druhý gól a Oceláři nakonec brali tři body za těsné vítězství 2:1.
C1, úterý 27.2.2018
2:1
mini WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 0:1, 1:0  Branky a nahrávky: 1. Kalus, 51. J. Adámek (Hrachovský) – 37. Tomaník. Rozhodčí: Cabák – Novák, Bartek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Loubal – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, Marguš, J. Adámek – Strakoš, Kaukič, Plitko, Mach, Kofroň, Przybyla, Kvasnica, Peterek, Raška, Kalus, Papaj, Najsar, Molin
Ovčaři – Szturc, Rutar, Kuchař, Spálovský, Holiš, Smutný, Jelínek, Mader – Janků, Indrák, Hajšman, Palička, Paťava, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Janečko, Liška, Kuba

Lepší začátek si snad Oceláři ani přát nemohli. Po chybě v hostující rozehrávce jel sám na branku Jan Kalus, ve výborné šanci nezaváhal a poslal svůj tým do vedení. Čas této trefy? 00:57. Za Olomouc se snažil kontrovat Tomaník, který ale z pravé strany přestřelil. Krátce nato se před klecí kohoutů ocitl Przybyla, který si ovšem na Ovčařiho střelou k vzdálenější tyči nepřišel.

Další dvě velké šance patřily hostům, Paťava ale odkrytou část klece netrefil a proti ráně Tomaníka z mezikruží vytasil Loubal efektivní zákrok lapačkou. Radovat se ovšem nemohl ani Przybyla. Třinecký útočník se opět ocitl zcela sám před brankou Olomouce, vymíchat brankáře se mu ale nepodařilo. Vzápětí dal o sobě hráč s osmadvacítkou na dresu vědět znovu. Po parádní akci se Przybyla protáhl až do střelecké pozice, ani tentokrát však útočník Třince neuspěl, neboť jeho ránu zastavila branková konstrukce.

Ve druhé části se na gólové příležitosti čekalo až do jednatřicáté minuty. Před odkrytou klecí se znovu ocitl Paťava, usměrnit puk do třinecké sítě se mu ale nepodařilo. Vzápětí se na opačné straně dostal ke střele Kalus, z blízkosti branky se ovšem domácí mladík neprosadil. Následně ujel do brejku Palička, Loubal však odolal a nepovolil Olomouci vyrovnání.

V čase 36:30 už ovšem brankář Třince kapituloval. Pavel Tomaník se ocitl u třinecké klece, vymíchal gólmana soupeře a zakončil do prázdné sítě. Po dvou domácích faulech navíc hosté hráli v početní výhodě pět na tři, nabídnutou možností ale pohrdli a Loubala během dvojnásobné výhody snad ani neohrozili.

Závěrečná část mnoho vyložených šancí nenabídla, gólu se ale diváci dočkali. V čase 50:23 vypálil zleva obránce Jakub Adámek a střela z blízkosti branky prošla až do olomoucké sítě. O rychlou odpověď se snažil Indrák, který ale z mezikruží přestřelil. V poslední minutě se hosté usadili v pásmu, k odvolání brankáře ale nedošlo. Třinec se ubránil a získal všechny body.