Je třeba se poučit a zlepšit disciplínu, říká Milan Doudera

17.09.2017 · Martin Stebel
Duel Ocelářů na ledě hradeckého Mountfieldu přinesl vítězství domácího celku dvoubrankovým rozdílem. V úvodní třetině se Východočeši neprosadili i kvůli pohotové reakci třineckého zadáka MILANA DOUDERY, který na poslední chvíli duchapřítomně zastavil kotouč těsně před brankovou čárou a celou situaci důkladně zkoumal videosudí.

O nedělním střetnutí v Hradci

Začátek jsme měli výborný. Dostali jsme Hradec pod tlak, prvních pět minut soupeři skoro jen vyhazovali kotouče. Je škoda, že jsme výrazněji neodskočili ve skóre. Od druhé části jsme byli často vylučovaní, nějak jsme polevili, přestali jsme hrát hokej a Hradec se dostal na koně.

O své pohotové reakci v první třetině

Šimon vyrazil puk betonem do brusle útočícího hráče a začalo se to kutálet do branky. Snažil jsem se puk reflexivně hokejkou vyrazit, upřímně řečeno, nebyl jsem si vůbec jistý, že to ještě stihnu. Abych řekl pravdu, spíš jsem si myslel, že to bude gól. Moc jsem nevěřil, že to ještě zachráním.

O časté hře v oslabení svého týmu

Je to škoda, mrzí nás to. Na druhou stranu je třeba říct, že většinu oslabení jsme odehráli parádně, inkasovali jsme jen jednou. Tolik trestů bychom ale rozhodně neměli připustit, hlavně při hře ve třech to je špatné, to si vyloženě koledujeme. Oslabení stojí hodně sil a bolí to. V oslabení puk hrozně rychle létá ze strany na stranu. Snažíme se to blokovat, ale každá rána je hodně cítit. Je třeba se poučit a zlepšit disciplínu.

O startu sezony a příštím soupeři

Na začátku sezony máme těžký los, ale myslím si, že jsme to zvládli. Deset bodů je slušný počin. Mrzí nás ztráta v Brně, kde jsme to měli výborně rozehrané. Dnešní prohra nás určitě nesrazí do kolen. Zápasy jdou teď v rychlém sledu, ve čtvrtek nás čeká další soupeř. Poučíme se z dnešních chyb a připravíme se na Liberec na sto procent!

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary