Jaro Milana Doudery? Svatba, nároďák, líbánky a kondiční příprava!

26.05.2017 · Martin Stebel
Obránce Ocelářů MILAN DOUDERA hlásí přestup! Není však třeba se lekat a bít na poplach. Člen širšího výběru národního týmu pouze změnil stav, ze svobodného kluka se stal ženatý muž! Ještě nedávno plnil reprezentační povinnosti, poté si spolu s partnerkou užíval relax na korálovém ostrově v Indickém oceánu, nyní ale už v potu čela nabírá kondici a těší se na novou sezonu pod Javorovým.

Milane, mluvíme spolu po tréninkové jednotce v posilovně. Jaký je tvůj letošní start přípravného období?

Tohle je pro mě teprve druhý tréninkový týden. Od třineckých trenéru jsem po účasti v reprezentaci před mistrovstvím světa dostal trochu delší osobní volno. Moc dlouho jsem ale nelenošil, myslím, že celkově to bylo jen třináct dnů. Teď už zase tvrdě makám. K týmu jsem se připojil zrovna v době, kdy se tady dělaly fyzické testy. Potom mě bolelo celé tělo, ale naštěstí jsem testy zvládl docela slušně. Postupem času si na větší zátěž zvykám a je to lepší.

Někteří Oceláři už chodí trénovat na led. Ty máš zatím v tomto směru volnější program?

Zatím se připravuji jen na suchu. Od trenérů jsem k tomu dostal svolení, jelikož moje sezona na ledě byla trochu delší. Přiznávám ale, že led mi už trochu chybí, vypadá to, že v nejbližších týdnech znovu obuji brusle.

Prozradím, že do příští sezony vstoupíš jako ženáč. Jak sis užil svatební den?

Bylo to parádní. S partnerkou Gábinou jsme si vyhradili jeden víkend, byla to poměrně rychlá akce, malá svatba. Oba jsme se shodli na tom, že nechceme žádnou velkou slavnost. Máme pětiletý vztah, proto jsme společně cítili, že jsme si souzení a chceme to úředně potvrdit. Svatební den proběhl v krásném prostředí v Čeladné.

Jsi rodákem z Kladna, ale svatba proběhla v Beskydech. Je to tak, že už se v našem regionu cítíš jako doma?

V Třinci jsem už přes tři roky, tento region mi přirostl k srdci. Vyrůstal jsem sice u Kladna, ale jezdím tam už málokdy. Chtěli jsme proto svatbu v Beskydech. Už předtím jsme v tom hotelu byli s přítelkyní několikrát na wellness, vždy se nám tam líbilo, proto jsme se rozhodli pro svatbu právě na tomto místě. Absolutně nemůžeme litovat, bylo tam krásně a budeme dlouho vzpomínat.

Po svatbě občas následují líbánky. Ty vaše byly na opravdu mimořádně krásném místě...

Svatební cesta se konala na Maledivách. Byla to naše vysněná dovolená a spojili jsme to právě s líbánkami. Chtěli jsme tam vycestovat už minulý rok po mistrovství světa, ale tehdy tam bylo období dešťů a nechtěli jsme nic riskovat. Letos nám to vyšlo parádně, celou dobu tam bylo krásné počasí, slunečno, azurová voda. Při koupání kolem vás plavou malí žraločci a taky rejnoci. Nedělali jsme ale žádné výlety po okolí, naše přání bylo, abychom se maximálně zrelaxovali na jednom místě. Pojal jsem to trochu v duchu regenerace. Byla to jednoznačně nejkrásnější dovolená mého života. Kdo má tu možnost, tak bych vřele doporučoval. Deset dnů v nádherném ráji. Všude docela málo lidí, na pláži jsme měli velké soukromí. Není to jako v některých jiných známých destinacích, kde se turisté občas musí na pláži hodně mačkat.

Z korálového ostrova zpět do třinecké reality. Vedení Ocelářů chce od příští sezony dávat víc prostoru mladším hráčům. Jak se ti ta myšlenka zamlouvá?

Sám nevím, jestli se ještě počítám k těm mladým, když je mi 24 (usmívá se). Je to ale určitě správná vize. Mladí hráči ovšem musí své kvality prokázat ne svými slovy, ale činy na ledě, protože zadarmo nic nedostanou. Pár hráčů nám odešlo, ale konkurence bude stále velká. Osobně se mi tahle koncepce zamlouvá. Mohli bychom třeba mít tři pětky zkušenějších hráčů a zbytek mladí, kteří budou po ledě létat, řezat to a ubírat soupeřům síly. Jestli to takhle bude u nás fungovat, budu to rozhodně kvitovat!

Jak už jsi naznačil, k místnímu regionu máš za tři roky působení vybudovaný silný vztah. Je něco, co ti tu vyloženě chybí?

Nevím o ničem, co by mi scházelo. Jsem tady už jako doma, opravdu mi Třinec a okolí přirostly k srdci. Ani po hokejové stránce si nemohu na nic stěžovat. Už to asi zaznělo víckrát, ale máme super zázemí, výborné vedení, realizační tým, spoluhráče. Prostě všichni lidi v klubu pracují na jedničku. Tým má neustále vysoké ambice. Jsem opravdu rád, že mohu být součásti této organizace a doufám, že tady ještě pár sezon odehraji. Třinec je výbornou extraligovou adresou!

HC Motor České Budějovice