Hrabal o svém gestu fair-play: Třeba se mi to někdy vrátí

29.11.2015 · Michal Belšán
Oceláři na plzeňském ledě vybojovali bod po prohře na samostatné nájezdy. Utkání zhodnotil JOSEF HRABAL, který se vyznamenal parádním fair-play gestem, kdy během první dvacetiminutovky rozhodčím přiznal, že nebyl faulován.

Josefe, jak byste se vyjádřil k vašemu gestu fair-play?

Prostě jsem tam spadnul. Možná mě tam někdo štrejchnul do brusle, ale já jsem cítil, že jsem spadnul sám. Nevím, proč by se tam mělo vylučovat. Nechtěl bych, aby se mi to někdy stalo obráceně, že bych se někoho ani nedotknul a byl bych vyloučen. Třeba se mi to někdy vrátí.

Vy už jste to udělal podruhé, dokonce i minule to bylo proti Plzni…

Asi pořád padám, možná mám špatné brusle (smích). Když cítím, že spadnu, a rozhodčí to třeba neviděli, tak to prostě řeknu. Ale více bych to nerozebíral. Že to je proti Plzni, je náhoda.

Jak byste to utkání celkově zhodnotil?

Myslím si, že hodně velkou část zápasu jsme hráli dobře. Akorát to dnes nestačilo, neměli jsme v šancích potřebný klid na holi a neproměnili je. Měli jsme některé výpadky, nebylo to dobré celých 60 minut. Celkově to ale byl povedený výkon a my na něj zkusíme navázat.

Největší problémy vám tedy dělá střílení gólů?

To tak je vždycky. Když prostě nemáte klid na holi, tak góly nepadají. Věřím ale, že se to co nejdříve otočí!

Cítíte tedy, že ten tým jde nahoru?

Určitě. Myslím si, že se naše výkony hodně zvedly. Něco jsme si k tomu řekli a víme, že liga je rozjetá a my musíme začít dohánět.

Šestku?

Jedeme zápas od zápasu, momentálně nemáme žádné cíle.

Jaké jste měli pocity poté, co jste vyrovnali na 1:1 a vzápětí hned inkasovali?

Hrajeme hokej, nepíšeme knížku. Jednou gól dostaneme a jednou dáme. Dvakrát se radujete, třikrát se neradujete a jste naštvaní. Další zápas to třeba bude jinak. Nějaké pocity jsou pomíjivé.

Jak je ten bod z Plzně cenný?

Hodně. Jeli jsme sem vyhrát, ale tak, jak se to vyvíjelo. Pro nás je v současné situaci každý bod prostě zlatý!

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice