Generálku před extraligou obstará duel se Zlínem

31.08.2016 · Daniel Ježek
Nový ročník Tipsport extraligy se kvapem blíží, Oceláře čeká poslední přípravný duel. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Břetislava Kopřivy a Reného Muchy ve čtvrtek na svém ledě přivítají PSG Zlín. Poslední přípravný duel před novou sezónou startuje v 17 hodin.

PSG Zlín

Sedmé místo po základní části loňského ročníku poslalo Berany v předkole na Oceláře. Pětizápasová bitva nakonec šťastněji dopadla pro Zlín, kterému postup v prodloužení pátého duelu vystřelil kapitán Veselý. Mužstvo trenéra Rostislava Vlacha ale ve čtvrtfinále nestačilo na Spartu.

Tým PSG v předsezónním období přišel o devítku hráčů, mezi příchody však nalezneme zajímavá jména. Z Čerepovce se do Zlína vrátil obránce Miroslav Blaťák, z Mountfieldu pak na Zimní stadion Luďka Čajky znovu zamířil útočník Antonín Honejsek. Zlínští v přípravě zatím odehráli osm klání s vyrovnanou bilancí 4:4. Naposledy PSG přehrálo prvoligový Havířov.

Poslední zápas Zlína

HC AZ Havířov - PSG Zlín 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 55. min Štumpf (Pechanec) - 30. Veselý (Roman Vlach, Bořuta), 33. Matějíček (Okál, Žižka). Rozhodčí: Fiala, Šutara - Gančarčík, Čaja. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 009. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Sestava Havířova: Laco – Krisl, Lenďák, Petran, Korím, Seman, Nesvadba, Bahounek – Sztefek, Haas, Dvořáček – Meidl, Kotala, Bednář – Pořízek, Pechanec, Štumpf – Orság, Matula, Gřeš. Trenéři: Mikeš, Janeček, Littner.

Sestava Zlína: Šafránek - Horák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Bořuta, Blaťák - Gago, Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Veselý - Okál, David Hrazdira, Kubiš - Šťastný, Chytil, Ondráček.

Z kabiny Ocelářů

Hráči s drakem na hrudi o minulém víkendu odehráli popradský Tatranský pohár. Slezané se postupně utkali s domácím Popradem, švédským Örebrem a finským Lahti. Družina trenérů Kýhose, Kopřivy a Muchy bojovala o celkové turnajové prvenství, v pomyslném finále ale těsně padla s Pelikány. Tři těžké zápasy ve třech dnech byly dobrou prověrkou před blížící se extraligou, generálku na ní obstará duel proti Zlínu.

Turnaj v Popradu předčasně skončil pro Zbyňka Irgla, který odstoupil v zápase proti Örebru po zásahu pukem. Jeho zdravotní stav dle prvotních informací nebyl vážný, otázkou zůstává, kdy se útočník Ocelářů opět zapojí do tréninku. Zdravotní obtíže zatím do tréninku nepouštějí ani Lukáše Jaška. Naskočit do utkání naopak jsou připraveni další dva útočníci Daniel Rákos a Martin Růžička.

Poslední zápas Ocelářů

Pelicans Lahti - Oceláři Třinec 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Pöyhönen (Repo), 25. Hovinen (Sopanen, Blood), 41. Blood – 11. Kane (Hrabal, Sýkora), 54. Petružálek (Jank, Kane). Rozhodčí: Snášel – Bednár, Šoltés. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Sestava Lahti: Juvonen - Pietilä, Manelius, Leimu, Blood, Puistola, Lassen, Pöyhönen, Rukajärvi, Hovinen - Kangasniemi, Sopanen, Rekonen, Toivola, Tyrväinen, Björninen, Alanne, Siikonen, Koivisto, Erkinjuntti, Fomin, Vartiainen, Heino, Kivelä, Repo.

Sestava Ocelářů: Hamerlík - Jank, Hrabal, Linhart, Roth, Michal Roman, Nosek, Kania, Galvas - Adamský, Kane, Sýkora - M. Kovařčík, Špirko, Petružálek - Ružička, Polanský, Dravecký - Marosz, Kreps, Cienciala.

O zápase

Závěrečný přípravný duel Ocelářů před Tipsport extraligou proti Zlínu uvidí WERK ARENA. Utkání startuje ve čtvrtečních sedmnáct hodin. Vstupenky na tento zápas lze za 50 Kč zakoupit na portálu www.ticketportal.cz, případně dvě hodiny před úvodním buly zápasu na pokladnách WERK ARENY. Majitelé permanentních vstupenek na sezónu 2016/2017 mají vstup volný. K dispozici bude také textový online přenos.

HC Motor České Budějovice