Filip Indrst: Hráli jsme za logo na hrudi a ne za jméno na zádech

17.01.2017 · Martina Sikorová
Tak to se povedlo. V pátek vyrazili starší dorostenci na trip po východočeských stadionech a jako první zavítali na led Dynama, jenž ovládlo svou základní skupinu. Po vyrovnané úvodní části předvedli svěřenci trenéra Kopřivy úctyhodný výkon, soupeři nadělili sedm gólů a nakonec slavili výhru 9:2. O den později hráli Oceláři v Hradci a ani proti Mountfieldu se o body připravit nenechali. Šestibodový víkend hodnotil útočník Filip Indrst.

Venkovní trip jste začali na ledě Pardubic. Vypadalo to, že Dynamo začalo aktivněji, do vedení jste šli ale vy.

„První třetinu jsme lehce zaspali, bylo to částečně i tím, že jsme měli ztuhlé nohy po cestě autobusem. Je pravda, že nás hodně přehrávali, ale my hráli obětavě, padali do střel a také nás hodně podržel gólman. První gól byl důležitý, měli jsme asi dvě šance a jednu jsme proměnili. Musím ale podotknout, že při nás v první třetině stálo štěstí.“

Jak bys popsal svou branku?

„Byl to náhodný gól. Po nahrávce Matouše Čmiela, která mi letěla v úrovni pasu, jsem z voleje trefil puk nad vyrážečku pardubického brankáře. Měl jsem velké štěstí.“

V osmnácté minutě jste v oslabení dostali gól na 1:1. Co jste si říkali před druhou třetinou?

„Měli jsme smíšené pocity. Na jednu stranu jsme byli rádi, že to bylo pouze 1:1, ale ten gól nás samozřejmě mrzel. Chtěli jsme za každou cenu vyhrát. Jedním z důvodů bylo i to, že to byl náš první zápas pod novým trenérem a každý se chtěl ukázat v co nejlepším světle. Takže jsme si řekli, že na ně vletíme, a tak se i stalo.“

Druhá část vám vyšla na jedničku. Dali jste sedm gólů, prosadili se při hře v pěti, ve čtyřech, v přesilovkách i oslabení … čím myslíš, že to bylo?

„Hráli jsme za logo na hrudi a ne za jméno na zádech. Hráli jsme jako tým, táhli za jeden provaz a šlo to. Byla to jedna z našich nejlepších třetin v této sezóně.“

Ani ne o dvacet čtyři hodin později jste nastoupili proti Hradci. Jak se vám hrálo?

„Věděli jsme, že půjde o vyrovnaného soupeře, který chce vyhrát stejně jako my. Konečně se nám podařily přesilovky a dali jsme rychlý gól. Zbytek zápasu jsme se tahali o gól a dotáhli ho do vítězného konce.“

Jak důležité bylo to, že jste skoro ihned po brance na 1:2 znovu utekli na rozdíl dvou gólů?

„Řekl bych, že nám to vyhrálo celý zápas. Hradecká obrana zaspala, čehož výborně využila naše první lajna. Byl to klíčový moment zápasu.“

V závěru druhé části jste si ale zápas znovu zkomplikovali, když jste dostali gól pouhých jedenáct sekund před přestávkou. Co se tam stalo?

„Gólman držel puk pod kontrolou, ovšem hradečtí hráči chtěli dat gól za každou cenu, a tak nám do brankáře vjeli a dorazili puk do brány i s ním.“

Do závěrečné části jste šli s vedením o pouhý gól. Co jste od poslední třetiny očekávali?

„Hráli doma a chtěli vyhrát. My jsme ale věděli, že nemusíme dát gól a stačí ho jen nedostat, takže jsme se soustředili zejména na obranu. Poslední třetina byla ale z mého pohledu vyrovnaná, také jsme měli hodně šancí.“

Jako další klíčový moment zápasu se ukázal únik Marka Havránka a následné proměněné trestné střílení. Věřili už jste potom, že si tři body odvezete i z Hradce?

„Ano, výborně to trefil a dodal nám větší klid do zbytku zápasu. Věřili jsme ale celý zápas.“

Jak zatím hodnotíš nadstavbovou část celkově?

„Myslím, že ji můžeme zatím hodnotit kladně, i když nás některé nešťastné prohry mrzí.“

Po odchodu Romana Šimíčka do Znojma nastupujete pod vedením Břetislava Kopřivy. Jak jste vzali to, že už podruhé během letošní sezóny měníte kouče?

„Na jednu stranu jsme rádi, protože každý trenér nám dá něco jiného, ale nevadilo by nám hrát s pocitem, že celou sezónu odehrajeme stabilně pod jedním trenérem.“

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary