Filip Haman: Byli jsme blízko a zároveň daleko

24.04.2017 · Martina Sikorová
Třinečtí junioři navázali na úspěšnou loňskou sezónu a také letos bojovali o nejvyšší příčky. V základní části Oceláři vybojovali první místo, v play-off došli až do finále a sezónu nakonec dopsali stříbrným písmem. Jak ročník 2016/2017 hodnotil kapitán týmu, obránce Filip Haman?

Co bys řekl k základní části? Zakončili jste ji na prvním místě, navíc jste se pyšnili nejlepší obranou a druhým nejlepším útokem.

„Našim hlavním úkolem před sezónou bylo dostat do play-off. Ale postupem času se ty body nastřádali a většinu doby jsme bojovali o první místo. Už tam se ukázalo, které týmy budou v play-off bojovat o ty nejvyšší stupně. Věděli jsme, že play-off je jiná soutěž, ale zároveň jsme byli hrozně rádi, že jsme v posledním kole první místo uhájili.“

Jak jste vnímali výměnu trenérů v průběhu dobře rozjeté sezóny?

„Bylo to pro nás nečekané. Neměli jsme žádný náznak, že by k něčemu mělo dojít. Ale nebyl čas na to myslet. Pana Wojnara jsme navíc znali z minulých let, jak z dorostu, tak juniorky, takže si myslím, že to byla nejlepší volba a nebyl to pro nás problém.“

V play-off jste jako první narazili na Zlín a sérii jste v šestém zápase ukončili. Jak náročný to byl soupeř?

„Zlín je tým pro play-off, jsou nepříjemní a obětaví. Myslím, že ze všech soupeřů v play-off nám vyhovoval nejméně. Hrajeme s nimi vždy těžké zápasy a přesvědčili jsme se o tom doma. Nakonec jsme ale ukázali sílu týmu a postoupili do semifinále.“

Semifinálem jste prošli poměrně lehce. Budějovicím jste navíc povolili jen dva góly. Čekal jsi, že by tahle série mohla mít tak jednoznačný průběh?

„Já osobně to nečekal. Věřil jsem, že doma vyhrajeme oba zápasy, ale myslel jsem si, že Budějovice budou doma klást větší odpor. Tam mi ale připadali odevzdaní.“

Ve finále se vám příliš nedařilo a rozhodlo se zřejmě už doma. V čem vidíš klíčový moment?

„Ty dva domácí zápasy. V prvním jsme prohráli až v nájezdech, to bylo trošku o štěstí. Ale ten druhý zápas, který jsme měli dobře rozehraný, jsme zbytečně ztratili. Plzeň jela domů s mečbolem a to ani nečekali. V posledním zápase jsme asi byli lepší, ale štěstí se od nás odklonilo a už jsme to nedokázali zvrátit. Už bylo těžké to nastartovat.“

K prvnímu místu po základní části tedy přibyly stříbrné medaile. Jak hodnotíš sezónu celkově?

„V prvotní chvíli je to samozřejmě zklamání. Byli jsme blízko a zároveň tak daleko. Celkově bych tu sezónu zhodnotil jako úspěšnou. I když jsme tým, který pomýšlí na nejvyšší stupně, tak s odstupem času myslím, že i druhé místo je úspěch.“

Když se řekne sezóna 2016/2017, který zápas se ti vybaví jako první?

„Mám rád derby nebo vyhrocená utkání. Navíc rád hraju proti Brnu, takže bych vybral zápas v Brně, kde jsme ve druhém kole vyhráli v prodloužení. A nebo postup přes Zlín, tam byla z týmu cítit radost a byla veliká pohoda.“

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary