Extraliga nezpomaluje, Oceláři ve středu hrají v Olomouci

27.12.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Konec roku 2016 se blíží, Tipsport extraliga má před Silvestrem na programu ještě dvě kola. V tom nejbližším se Oceláři představí na ledě Olomouce, duel třiatřicátého kola startuje ve středečních 18 hodin. Podaří se Slezanům oklepat z nevydařeného utkání na ledě Liberce?

HC Olomouc

Olomouci se v dosavadním průběhu extraligy nepovedlo vytvořit si delší sérii vítězných zápasů v řadě za sebou. Hanáci mají na kontě více proher než výher, v tabulce tomu odpovídá desáté místo, tedy poslední postupové do předkola play-off. Svěřenci trenéra Zdeňka Venery získali devětatřicet bodů, na jedenáctý Zlín mají náskok jednoho bodíku. Poslední utkání se však Olomouckým povedlo, v Plzni zvítězili 2:1 po nájezdech.

“My jsme za dva body spokojeni, protože předchozí zápas nám nevyšel. I když jsme nešťastně prohrávali 0:1, tak si myslím, že od druhé třetiny to bylo dobré. Měli jsme šance, ale dali jsme až ten šťastný gól ve třetí třetině. Dobře jsme bruslili, vyhrávali souboje, měli šance. Škoda, že jsme nezískali tři body, ale dva pro nás mají cenu zlata. Byl to důležitý zápas. Vyhrát s Plzní na nájezdy je pro nás taková dvojnásobná radost,“ řekl po zápase asistent trenéra Jan Tomajko.

Kohouty v dalším kole čeká velmi těžká zkouška, na svém ledě se utkají s vedoucími Oceláři. „Myslím, že je to jedno s kým teď hrajeme, když třeba vzpomenu na naše domácí vítězství nad Brnem a Litvínovem. Chceme určitě udělat našim fanouškům radost a získat nějaké body,“ řekl Petr Strapáč pro klubový web.

Poslední zápas Olomouce:
26. prosince: HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 1:2 sn. (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Moravčík (T. Svoboda, Indrák) - 43. T. Mikúš (Holec), rozh. náj. Jan Eberle.

Sestava Olomouce v posledním zápase: Konrád – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek, Jaroměřský, Matai, Staněk, Rašner – Laš, Knotek J., Skladaný – Strapáč, Ostřížek, Eberle – Burian, Herman, Jergl – Holec, Zeman, Mikúš T. – Rác.

Z kabiny Ocelářů

Hráčům s drakem na hrudi se poslední kolo nepovedlo, Oceláři na libereckém ledě poprvé v sezóně nevstřelili ani jednu branku a přišli o šestizápasovou šňůru výher. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy i nadále drží vedoucí postavení v extraligové tabulce, náskok Slezanů na druhý Liberec se však ztenčil na pouhopouhý bod.

“První třetina nebyla z naší strany vůbec špatná, bohužel jsme v poslední minutě nechali větší prostor ve středním pásmu domácímu útočníkovi, který zakončil výborně. Nebyl to však zlomový moment, to byla celá druhá třetina, kdy jsme během dvou přesilovek téměř nevystřelili a na závěr inkasovali gól na 0:2. Poté jsme trochu vypadli z role, tlačili jsme se do útoku, ale domácí dobře bránili a my už měli málo příležitostí ke střelbě,“ řekl René Mucha po klání v Liberci.

Oceláři budou muset v dalším zápase podat mnohem lepší výkon, aby mohli pomýšlet na zisk dalších bodů. „Ke zlepšení je hodně věcí. Máme teď zápasy, kdy nám chybí větší tlak do branky, schází dorážky a clonění, nedaří se nám dávat ty škaredé góly, naše přesilovky taky nejsou optimální. Těžko se prosazujeme v předbrankovém prostoru. Tohle musíme změnit, aby se znovu příště vyhrálo,“ ví Peter Hamerlík.

Poslední zápas Ocelářů:
26. prosince: Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Ordoš (Vitásek, L. Krenželok), 38. L. Krenželok (J. Stránský, P. Jelínek), 49. J. Stránský (Bartovič).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hamerlík (Šimboch) – Hrabal, Linhart, Krajíček, Kania, Nosek, Jank, L. Doudera – Petružálek (C), Marosz, Hrňa – Irgl (C), Kane, Adamský (C) – Dravecký, Kreps, Rákos – J. Sýkora, Cienciala, Chmielewski – M. Kovařčík.

Poslední vzájemný zápas

Poslední měření sil středečních soupeřů nastalo v polovině listopadu. Domácí Oceláři byli v utkání dvacátého kola Tipsport extraligy proti Olomouci papírovým favoritem, což také potvrdili rychlým otevřením skóre. Olomouc však srdnatě vzdorovala a až do začátku třetí třetiny držela naději na bodový zisk. Třinec ale v poslední části rozjel brankostroj, který nakonec znamená jednoznačný výsledek 4:0.

13. listopadu 2016: HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 4:0 (1:0, 0:0, 3:0).
Branky a nahrávky: 4. Martin Růžička (Roth, Marosz), 48. Kreps (Rákos, Martin Růžička), 50. Dravecký (Linhart, Petružálek), 53. Marosz (Petružálek, Martin Růžička).

Bilance doma: 16 zápasů, 7-1-1-7, skóre 39:40, 24 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (2 v prodl.) – 5 proher (1 v prodl.), skóre 29:26, 14 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Juraj Mikúš 18 (9+9)
Nejlepší střelec: Juraj Mikúš, Jan Knotek oba 9
Nejlepší nahrávač: Marek Laš, Martin Vyrůbalík oba 11
Nejproduktivnější obránce: Martin Vyrůbalík 14 (3+11)
Zblokované střely: Jan Jaroměřský 66
Brankáři: Branislav Konrád, 30 zápasů – 13 výher, 17 proher, úsp. 90,19 %, prům. 2,37 g/z, 2 SO
Martin Falter, 4 zápasy – 4 prohry, úsp. 83,33 %, prům. 4,39 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Branislav Konrád, Tomáš Houdek, David Ostřížek, Jiří Řípa

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 1.
Bilance: 32 zápasů, 16-6-6-4, skóre 104:63, 66 bodů
Bilance venku: 15 zápasů, 7-2-4-2, skóre 43:31, 29 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher (3 v prodl.) – 4 prohry (2 v prodl.), skóre 26:25, 17 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Rostislav Marosz 26 (13+13)
Nejlepší střelec: Rostislav Marosz 13
Nejlepší nahrávač: Jakub Petružálek 14
Nejproduktivnější obránce: Tomáš Linhart 14 (3+11)
Zblokované střely: Josef Hrabal 39
Brankáři: Šimon Hrubec, 26 zápasů – 20 výher, 6 proher, úsp. 94,23 %, prům. 1,63 g/z, 7 SO
Peter Hamerlík, 6 zápasů – 2 výhry, 4 prohry, úsp. 91,01 %, prům. 2,56 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Erik Hrňa, Rostislav Marosz