Druhý duel na ledě Dynama, přidáme třetí výhru?

18.03.2018 · Daniel Ježek
Čtvrtfinále pokračuje nedělním čtvrtým zápasem, pardubická Tipsport aréna znovu uvítá hráče Dynama a Ocelářů. Hráči s drakem na hrudi budou v nedělním podvečeru usilovat o třetí vítězství, které by jim zajistilo velmi výhodou pozici před středečním pátým duelem, utkání vysílané stanicí ČT Sport začíná v 16:40.

Třetí zápas série

V sobotu se série přesunula na východ Čech, Pardubičtí dokázali využít domácího prostředí a před desetitisícovou návštěvou získali první vítězství. Oproti předchozím dvěma duelům se diváci dočkali branky již v úvodu zápasu, ve druhé minutě Šimona Hrubce prostřelil Sacha Treille. V závěru dvacetiminutovky na trefu francouzského útočníka navázal Martin Kaut, Dynamo si dvoubrankové vedení udrželo až do poslední periody.

Tu začali mnohem lépe Oceláři, kteří trefou Tomáše Linharta snížili. Domácí ale našli velice rychlou odpověď, po dalších pěti minutách kotouč za Hrubcova záda dotlačil Matěj Beran. Hráči s drakem na hrudi se nevzdávali, vypracovali si několik slibných šancí, Slezané dokonce hráli přesilovku šest na tři. Branka ale nepadla. Naději Ocelářům vykřesal až Jakub Petružálek, který se prosadil ve vlastním oslabení dvě minuty před koncem. Srovnat už se však svěřencům trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny nepovedlo.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Treille (P. Sýkora, Rolinek), 18. M. Kaut (Perret), 47. Beran (Rolinek) – 42. Linhart (Svačina, Polanský), 59. Petružálek

HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Wishart, Cardwell, Čáslava (A), Trončinský, Mojžíš, Ščotka, Holland – Beran, Tomášek, Treille – Rolinek (C), Marosz, P. Sýkora (A) – Perret, Poulíček, M. Kaut – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda.

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš – Petružálek, Marcinko, Martin Růžička (A) – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský (A), Polanský, Svačina – Rákos, Mikulík, Cienciala – Kvasnica.

Příště budeme lepší, hlásí Martin Růžička

Vypadá to, že se Pardubice speciálně na tebe hodně zaměřily. Moc prostoru jsi na ledě neměl.
„Týmy se na soupeře připravují, my sledujeme, co hrají oni, oni zase řeší nás. Moc prostoru tam nebylo, to je pravda. Ale taky se na to teď podíváme, co v zápase bylo a v neděli v 16:40 budeme lepší.“

Výkon to přitom nebyl špatný, šancí tam bylo hodně.
„Ale něco nám tam chybělo, nebylo to úplně podle našich představ a o zápas jsme přišli. Je potřeba si k tomu teď něco říct, abychom v dalším zápase byli lepší.“

Přesilovka šest na tři osm minut před koncem, hodně odvážný pokus, že?
„Už jsme neměli moc co ztratit, byl dobrý tah, že jsme to zkusili. Škoda, že se nám to nepodařilo proměnit, ale pořád se s výsledkem dalo ještě něco dělat. Snížili jsme na 2:3, měli tam přesilovku ještě na konci. Ale Pardubice hrály výborně, hodně obětavě. Teď je to zase o nás, abychom náš výkon ještě zvedli.“