Druhou čtvrtinu zahájíme v Pardubicích!

20.10.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga nezvolňuje na tempu, páteční podvečer otevře její druhou čtvrtinu. Oceláři se podruhé v letošním ročníku utkají s pardubickým Dynamem, dějištěm tentokráte bude Tipsport aréna. Utkání startuje v 18 hodin, přidají Slezané další zářez na pažbu?

Pardubickým se úvodní čtvrtina sezóny vůbec nevyvedla. Tým kapitána Tomáše Rolinka zvítězil pouze ve třech zápasech, v ostatních případech odešel z ledu poražen. Není proto divu, že Pardubice jako první sáhly k trenérské změně. Kormidlo po Peteru Draisaitlovi převzal šéftrenér východočeského týmu Vladimír Martinec, pozice trenérů pak obsadili generální manažer Pavel Rohlík a Michal Mikeska.

Ani tato rošáda zatím Dynamu kýžené výsledky nepřináší, Pardubičtí se trápí hlavně v koncovce. „Už skóre 0:2 z našeho pohledu napovídá, že máme problém v koncovce. Až do konce utkání jsme prohrávali o jedinou branku, ale pokud se střelecky neprosadíte, tak nemůžete vyhrát. To nás velmi mrzí. Útočníci nám v posledních zápasech příliš neskórují, na to se zaměřujeme v trénincích, abychom tuto činnost zlepšili,“ řekl Pavel Rohlík na téma produktivity. Pardubice o víkendu střetnou se soupeři těžkého kalibru – s Oceláři a Spartou.

”Připravujeme se na sebevědomé soupeře s kvalitními hráčskými kádry. V naší situaci potřebujeme bodovat. V pátek hrajeme doma s Třincem, i za pomoci fanoušků chceme s Oceláři hrát naši aktivní hru, kterou jsme se prezentovali naši druhou polovinu domácího utkání s Plzní. Nechceme jen bránit, naopak budeme hrát naplno, abychom v utkání bodovali. Trénovat začal Tyler Redenbach, o jeho nasazení se teprve rozhodneme,“ dodal generální manažer Dynama v tiskové zprávě.

Poslední zápas Pardubic:
16. října: HC Verva Litvínov – HC Dynamo Pardubice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Černý (R. Hanzl, Pavelka), 59. Sørvik (R. Hanzl).

Sestava Pardubic v posledním zápase: Maxwell – Ščotka, Čáslava, Novák, Bokroš, Leduc, Ovčačík – P. Sýkora Hubáček, Nahodil – Mallet, Tomášek, Rolinek – Bárta, T. Kaut, H. Zohorna – Panna, Poulíček, Klimenta – M. Rohlík.

Z kabiny Ocelářů

To Oceláři mohou první čtvrtinu soutěže hodnotit velmi dobře. Hráči s drakem na hrudi bodovali v každém kole, za třináct kol posbírali již dvaatřicet bodů. To je na chlup stejně jako v případě vedoucí Komety, pro Brňany ale hraje lepší skóre. Slezané svou momentální pohodu naplno demonstrovali v krajském derby ve Vítkovicích. Oceláři sice byli střelecky méně aktivnějším týmem, pět přesných zásahů a skvělý výkon Šimona Hrubce znamenaly jasnou výhru 5:0. „Jsme maximálně spokojení, takový bodový zisk po první čtvrtině snad neočekával ani ten největší optimista,“ řekl René Mucha.

Druhou čtvrtinu ročníku započnou hráči s drakem na hrudi na ledě Pardubic. „Pardubice se nějakým způsobem určitě zvedly, nebude to jednoduchý zápas. Hrají doma, určitě budou chtít bodovat, jelikož se jim nepovedla úvodní čtvrtina. Pro nás se nic nemění, chceme pokračovat ve stejných výkonech, které jsme podávali do teď,“ prozradil Vladimír Kýhos na téma pátečního utkání.

Trenérská trojice Vladimír Kýhos, René Mucha, Břetislav Kopřiva má k dispozici téměř kompletní kádr. Mimo hru zůstává zraněný útočník Cory Kane. Otazník visí nad startem beka Vladimíra Rotha. „U něj ještě uvidíme, nechceme nic uspěchat. Teď nejsem schopný říct, jestli bude hrát, nebo ne,“ dodává hlavní trenér Ocelářů.

Poslední zápas Ocelářů:
16. října: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 4:3 sn. (0:0, 2:2, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Irgl (Linhart, Polanský), 24. Růžička (Nosek, Petružálek), 40. Růžička (Hrabal), 50. Marosz (TS), 60. Růžička (Petružálek).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Nosek, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Jank, L. Galvas, L. Doudera – Martin Růžička, Marosz, Petružálek – Dravecký, Kreps, Rákos – Irgl (C), Polanský, Adamský – Hrňa, Špirko, Jašek – M. Kovařčík.

Poslední vzájemný zápas

Úvodní kolo letošního ročníku Tipsport extraligy bylo ve znamení souboje pátečních soupeřů. Slezané byli po většinu herního času aktivnějším týmem, vsítili čtyři branky, dvakrát ustáli oslabení ve třech. Hráči s drakem na hrudi tak po zásluze získali první tři body do extraligové tabulky.

9. září 2016: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 11. Hrňa (Polanský, Rákos), 12. Adamský (Irgl, Hrabal), 34. Kane (Irgl), 50. Petružálek (Hrabal) – 9. Nahodil (Hubáček, Rýgl).

Bilance doma: 6 zápasů, 2-0-1-3, skóre 20:20, 7 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 3 výhry (1 v prodl.) – 7 proher (1 v prodl.), skóre 27:36, 9 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Tomáš Rolinek 9 (4+5)
Nejlepší střelec: Tomáš Rolinek, Tyler Redenbach, Petr Hubáček, Lukáš Nahodil všichni 4
Nejlepší nahrávač: Nicholas Schaus 7
Nejproduktivnější obránce: Nicholas Schaus 8 (1+7)
Zblokované střely: Ctirad Ovčačík 18
Brankáři: Brandon Maxwell, 6 zápasů – 1 výhra, 5 proher, úsp. 90,13 %, prům. 2,86 g/z, 0 SO
Jakub Štěpánek, 8 zápasů – 3 výhry, 5 proher, úsp. 85,63 %, prům. 3,71 g/z, 0 SO

Bilance venku: 7 zápasů, 4-1-2-0, skóre 21:12, 16 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 8 výher (3 v prodl.) – 2 prohry (2 v prodl.), skóre 39:18, 23 bodů
Aktuální série: 2 výhry
Lídr kanadského bodování: Jakub Petružálek 12 (5+7)
Nejlepší střelec: Erik Hrňa, Vladimír Dravecký, Jakub Petružálek, Martin Růžička všichni 5
Nejlepší nahrávač: Rostislav Marosz 7
Nejproduktivnější obránce: Tomáš Linhart 7 (2+5)
Zblokované střely: Josef Hrabal 17
Brankáři: Šimon Hrubec, 11 zápasů – 10 výher, 1 prohra, úsp. 95,71 %, prům. 1,24 g/z, 3 SO
Peter Hamerlík, 2 zápasy – 1 výhra, 1 prohra, úsp. 91,67 %, prům. 2,31 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Tomáš Linhart, Daniel Rákos, Rastislav Špirko

Trestná střílení a nájezdy

Bilance trestných střílení – hráč v poli: Rostislav Marosz 100 % (1 gól z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: dosud nebylo nařízeno trestné střílení pro soupeře
Bilance nájezdů – hráč v poli: Jakub Petružálek 50 % (2 vstřelené ze 4) a Jiří Polanský 50 % (1 ze 2)
Bilance nájezdů – brankář: Šimon Hrubec 69 % (11 chycených z 15)