Den Karpentné s Oceláři

04.06.2017 · Martin Stebel
Krásné počasí, spousta legrace a pestrý program pro zástupce všech generací. Tohle byly kulisy povedené akce v obci Karpentná, kde v sobotu odpoledne zavítali i hokejoví Oceláři spolu se svým maskotem dráčkem Werkáčkem.

Do areálu minipivovaru v malebné podbeskydské vísce zavítalo pár stovek návštěvníků. Ti mohli nejprve zhlédnout ukázky hasičské techniky sboru dobrovolných hasičů z Gutů a Karpentné, což vyvolalo zájem u dospělých i dětí. Oceláři tentokrát dorazili v sestavě: Martin Adamský, David Cienciala, Bohumil Jank a Jiří Polanský. Chybět tedy nemohla tradiční autogramiáda a společné focení s fanoušky.

Vzorně bylo postaráno rovněž o žaludky návštěvníků akce. K dispozici byly chutné bramborové placky či sladké palačinky.

Účastníci sobotní akce si mohli zakoupit lístky do tomboly, ve které bylo spousta zajímavých cen, jako například podepsaný dres Ocelářů, originální hraná hokejka Zbyňka Irgla či permanentka do WERK ARENY. Losování výherců si vzaly na starost dvě mladé hokejové reprezentantky - gólmanská hvězda Klára Peslarová a taky nadějná třinecká rodačka, útočnice Laura Lerchová.

"Akce tohoto typu mi vždy přinášejí velkou radost. Je skvělé, že i mimo hokejovou sezonu o nás lidé mají zájem a vyptávají se na nejrůznější věci. Dnes bylo v tombole i několik ocelářských atefaktů, včetně permanentky. Věřím tedy, že fanoušci nám zachovají přízeň i během sezony. Už nyní jim děkujeme za podporu," uvedl Jiří Polanský, kterého doprovázela manželka Blanka a dcerka Claudinka.

"Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se na organizaci této akce podíleli, především pak, Ocelářům, SDH Karpentná a Guty a SRPŠ na Karpentné. Díky patří také sponzorům, kteří poskytli ceny do tomboly. Výtěžek činil 5500 Kč, částku pak do výše 7000 doplnil můj otec Bohdan Ježek. Peníze poputují na konto Nadačního fondu Oceláři," řekl jeden z organizátorů akce, Daniel Ježek.

foto: Darja Nytrová