David Kofroň po postupu do semifinále: Nepopsatelná euforie!

24.08.2017 · Martina Sikorová
Infarktová bitva se šťastným koncem. Ve čtvrtfinále Světového poháru juniorů museli Oceláři dotahovat náskok soupeře a v samostatných nájezdech balancovali na hraně vyřazení. Třinečtí mladíci ovšem proti Davosu předvedli velkou touhu po vítězství a urvali pro sebe postup mezi nejlepší čtveřici. Jak utkání viděl kapitán týmu a autor hattricku, David Kofroň?

Proti Davosu jste nezačali nejlépe a už po jednačtyřiceti sekundách jste inkasovali poprvé. Co se na ledě stalo?

„Udělali jsme chybu v obraně. Jejich hráč se dostal do brejku a bohužel jsme dostali gól.“

Z inkasované branky jste se ale rychle oklepali a záhy ve vlastním oslabení srovnali. Jak moc vám rychlé vyrovnání na 1:1 pomohlo a jak bys popsal svůj první gól?

„V obranném pásmu jsme aktivně napadali, Kalousek (Jan Kalus) dostal puk ven a poslal mi jej do středu. Pak už jsem jel sám na brankáře a se štěstím jsem mu poslal puk mezi betony. Hodně nám pomohl. Po vstřelení gólu jsme určovali tempo hry a hráli jsme hokej, jaký jsme chtěli.“

Co bys řekl ke druhé třetině? K vidění byla spousta gólů a skóre se z 1:1 po dvaceti minutách posunulo až na 4:4.

„Byla hodně vyhrocená. Začalo se hrát více do těla a na obou stranách začaly padat góly. Myslím si ale, že po větší část druhé třetiny jsme byli lepším týmem.“

Také ve třetí třetině jste ale inkasovali jako první. Jak náročné pak bylo prosadit se proti Švýcarům, kterým jen stačilo bránit výsledek?

„Bylo to velmi těžké. Švýcaři byli po celý zápas velice zarputilí a nic nám nedali zadarmo. Po většinu doby jsme dotahovali proti týmu, který hodně bruslil a na každý gól jsme se hodně nadřeli. O to více si ale ceníme vítězství. Zároveň jsme i ukázali, jak silný tým jsme.“

Nakonec musela rozhodnout až dovednostní loterie a ty jsi šel na led ve čtvrté sérii. Jak těžké je jet nájezd za stavu, kdy už je to buď a nebo?

„Snažil jsem se si tu tíhu nájezdu nepřipouštět a věděl jsem, že i kdybych nedal, tak máme v bráně Loubyho (Matěje Loubala), který celý turnaj chytá výborně.“

V páté sérii proměnil nájezd i Lukáš Kaukič, hráč Davosu nedal a vy jste postoupili do semifinále Světového poháru. Můžeš přiblížit, co se dělo pak?

„Nepopsatelná radost a euforie. O medaile tady chce hrát každý a jsme rádi, že si o ně zahrajeme i my.“

HC Motor České Budějovice