Dan Przybyla: Celý tým šlapal od začátku až do konce

26.10.2016 · Martina Sikorová
Uplynulý týden vyšel starším dorostencům na jedničku. Mladí Oceláři si postupně poradili s Havířovem i Zlínem a udrželi se v čele skupiny Východ. Obě vítězná utkání hodnotil nejproduktivnější hráč třineckého týmu, Dan Przybyla.

V úvodní části proti Havířovu jste byli střelecky aktivnější, dlouho jste se ale nemohli prosadit. Co chybělo?

Prvních deset minut jsme trošičku zaspali. Pak jsme se nakopli, ale chyběla nám přesnost a větší důraz před brankou.

Paradoxně jste tak poprvé udeřili až ve vlastním oslabení.

René Najsar tam zachytil špatnou rozehrávku Havířova a pěknou střelou k tyči nás poslal do vedení.

Nakonec jste nad Havířovem zvítězili 5:0. Jak utkání hodnotíš?

Myslím, že jsme zápas zvládli skvěle. Soupeře jsme aktivně napadali a to jim dělalo velké problémy. Nepouštěli jsme je do žádných velkých šancí a my jsme naopak všechny naše příležitosti využili.

O den později váš čekal zápas se Zlínem, proti kterému se vám letos zrovna nedaří. S čím jste šli do zápasu?

V posledních dvou zápasech proti Zlínu jsme neměli moc štěstí, ale před zápasem jsme si řekli, že musíme vyhrát. Semkli jsme se a hráli jako tým, ve kterém makal každý, kdo se na led zrovna dostal. Všichni jsme šlapali od začátku až do konce, a to nás dovedlo k vítězství.”

Proti ševcům jste se dostali rychle do vedení, o něj jste ale přišli a navíc jste pak ve druhé třetině dostali gól ve vlastní přesilovce. Co se stalo?

V oslabení jsme neměli moc štěstí, tam gól padl náhodně a přesilové hry nám nejdou od začátku sezóny. Po naší chybě jsme jim nahráli přímo na hůl a poslali je do brejku, což Zlín využil.

Jak moc důležité bylo vyrovnání ještě před koncem druhé třetiny?

Byl to nejdůležitější moment v zápase. Do kabin jsme šli nahecovaní na další třetinu a byli připraveni ji dotáhnout do vítězného konce.

Ve třetí periodě jste nejprve ubránili oslabení a hned poté udeřili. Jak bys popsal svůj vítězný gól?

Začalo to výbornou prací obránců. Kluci vybojovali kotouč v rohu, nahráli Jonášovi Peterkovi a ten mi poslal perfektní přihrávku do středního pásma. Já jsem náhodně projel zlínskou obranou, vystřelil a kotouč se štěstím dojel až za brankovou čáru.

V závěru jste si to ale nepozorným střídáním znovu zkomplikovali. Jak náročné bylo ubránit jednogólové vedení?

Bylo to těžké, Zlín chtěl co nejrychleji vyrovnat. Snažili se dostat do jakékoliv šance, ale my jsme to výborně ubránili. Největší podíl na výhře má náš brankář Radek Ochman, který chytal celý zápas skvěle a v těžkých situací nás podržel.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice