Čtvrtfinále pokračuje, Oceláři chtějí potvrdit úvodní výhru

14.03.2018 · Daniel Ježek
Dvacet hodin od konce prvního střetnutí se Oceláři a Pardubice znovu postaví na ledovou plochu WERK ARENY. Čtvrtfinále pokračuje druhým dílem, hráči s drakem na hrudi budou usilovat o druhé domácí vítězství. Přijďte nás podpořit!

Sponzorem středečního druhého čtvrtfinálového duelu mezi Oceláři a Pardubicemi je společnost Frymel Trade, s.r.o.

První zápas série

Úvodní duel série v prvních dvou periodách nenabídl zrovna atraktivní podívanou. Prim hrály defenzívy, soupeři se jen sporadicky dostávali do příležitostí. I tak ale jak Oceláři, tak Dynamo, mohli v první dvacetiminutovce jít do vedení. Třineckého Vladimíra Draveckého a Pardubického Petra Sýkoru shodně zastavila tyč soupeřovy branky.

Závěrečná třetina nabídla hned čtyři přesné trefy. Slezané šli do vedení po šťastné brance Jiřího Polanského, na kterou dvěma góly odpověděl Matěj Beran a převážil tak misky vah na pardubickou stranu. Srovnání přišlo při třinecké přesilovce, kdy kotouč do prázdné branky uklidil David Cienciala. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, byť Slezané v nastaveném čase hráli tři početní výhody. Ke slovu tak přišly nájezdy, ve kterých Třinci první bod přisoudil Martin Růžička.

HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 3:2 sn. (0:0, 0:0, 2:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 42. Polanský (Svačina, Martin Růžička), 56. Cienciala (Roman Vlach, Krajíček), rozhodující samostatný nájezd Martin Růžička – 43. Beran (Trončinský, Čáslava), 54. Beran (Cardwell). Rozhodčí: Pešina, Kika – Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 849. Střely na branku: 32:38. Střely mimo: 21:10. Zblokované střely: 21:15. Hity: 27:30. Vhazování: 48:42. Stav série: 1:0.

HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, Matyáš, Linhart – Martin Růžička, Roman Vlach, Petružálek – Hrňa, Cienciala, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Rákos – Kvasnica.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Čáslava, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Hrabal – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – S. Treille, D. Tomášek, T. Svoboda – Perret, Poulíček, M. Kaut – Boyko, Dušek, Beran.

První výhra je důležitá, bude to ale velmi těžké, ví Šimon Hrubec

Bylo to velké drama, zápas typický pro play off, že?
"My to i čekali, že to bude těžké. Neočekávali jsme nic jednoznačného. Jsem strašně rád, že jsme si v závěru pomohli přesilovkou a srovnali stav. Při nájezdech jsem se ani nedíval na naše střelce. Vždycky jsem slyšel jak tam padl gól, byla to obrovská euforie. Závěry bych z toho ale nedělal. Ve středu nás čeká nový zápas, může to vypadat úplně jinak. My máme první výhru, která je strašně důležitá."

Po dvou třetinách byl stav bezbrankový, jaké byly instrukce?
"Instrukce ze šatny vám neřeknu. Je to pořád stejné, ať to je základní část, nebo play off. Pořád nechcete dostat gól."

Byl ten zápas trochu opatrnější?
"Play off je vždy opatrnější, nechce se hrát nějaký hurá hokej jak na nějakém turnaji. To vám řeknou všichni, že nechtějí dostat první gól, který vždy představuje velkou výhodu."

Jak na tebe Pardubice působí?
"Ani mě ničím nepřekvapili. Víme, jak hrají, oni to navíc všechno do puntíku plní. Jsou velice kvalitním soupeřem, o to víc si vážíme prvního vítězství. Jsou v euforii, šancí měli hodně. Také při nás stálo štěstí, nakonec to dobře dopadlo."

Bude to vyrovnaná série, tuší Ondřej Kacetl

Hráli jste hodně oslabení, nestálo vás to síly?
"Měli jsme osm vyloučených, to je strašně moc proti týmu, jakým Třinec je. To si nemůžeme dovolit, oni mají výborné přesilovky. Někteří hráči se při oslabeních utaví, další se naopak vůbec nedostanou do hry. Tohle klukům rozhodí tempo."

Na druhou stranu z osmi přesilovek Oceláři dali jen jeden gól. Máte je přečtené?
"Oslabení jsme odehráli velice obětavě. Kluci zblokovali velké množství střel, navíc je nepouštěli k dorážkám. Defenzíva fungovala perfektně, útočníci pomáhali obráncům, takhle to má být. Stálo to ale hodně sil. Na druhou stranu ten zápas byl stejně dlouhý na obě strany. Kluci určitě dobře zregenerují a zítra do toho půjdeme znovu.

Napověděl první duel něco o vašich šancích?
"Bylo to úplně vyrovnané, mohlo to dopadnout na obě strany. V první polovině jsme měli větší šance my, je škoda, že to Rosťovi (Maroszovi, pozn. redakce) nespadlo do prázdné brány, Šimon (Hrubec, pozn. redakce) to krásně chytil. Šance byly na obou stranách, je to hodně vyrovnané. Nakonec to bylo vidět v zápase, který skončil až po nájezdech. Třinec skončil třetí a měl super sezónu. My ale taky, bude to proto hodně vyrovnaná série."

O zápase

Hrací den: 2. čtvrtfinále Generali play off