Ctirad Ovčačík před derby: Spoluhráče namotivuji svačinkou

24.01.2013 · Martin Stebel
Úderem sedmnácté hodiny bude v pátek vhozeno úvodní buly prestižního derby mezi Třincem a Vítkovicemi. Otřepaná fráze říká, že "derby nemá favorita". Tento slogan jistě zná i bývalý zadák ostravského celku Ctirad Ovčačík, jenž moc dobře ví, že navzdory aktuálnímu tabulkovému postavení obou rivalů, nečeká jeho tým "procházka růžovým sadem".

Čeká vás letošní čtvrtá regionální konfrontace. Je cítit zvýšená motivace?

Stále si říkám, že ten zápas musím brát naprosto normálně, ale sám vnitřně cítím, že to bude trochu speciální. Derby je derby a má to vždy speciální náboj. Souboj mužstev z regionu je zpestřením soutěže.

Bude probíhat vzájemné hecování s bývalými spoluhráči?

Před utkáním asi nic nevymyslíme, při rozbruslení se plně koncentrujeme na zápas a tam není čas se nějak popichovat. Možná až po zápase s klukama z Vítkovic rozebereme, jak to probíhalo. Věřím, že budu mít důvod se radovat.

Před zápasy proti bývalým zaměstnavatelům se obvykle vypisuje motivační občerstvení do kabiny. Bude tomu tak v pátek?

Určitě ano. Vymyslím nějakou svačinku, proto doufám, že kluci se budou o to více snažit. Když vyhrajeme, rád nějakou dobrotu do kabiny donesu.

Po dobu zdravotní absence Lukáše Galvase působí v první formaci obranná dvojice Roth - Ovčačík...

Jsem samozřejmě moc spokojený, že teď mám na ledě daleko víc prostoru a času. Hrát v první pětce je opravdu pocta, ale je to taky velká zodpovědnost. Je mi jasné, že nahradit Lukáše Galvase je těžké, měl super formu, ale snažím se odevzdat pro tým maximum.

Vítkovice letos neprožívají optimální sezonu a vypadá to na boj o předkolo play-off. Co by na soupeře mohlo platit?

Už tam není trenér Trličík, tak jejich systém se trochu změnil. Nemám dokonalý přehled o jejich hře a je jasné, že kluci z Vítkovic mi žádné slabiny neprozradí (směje se). Doufám, že naši trenéři vymyslí vhodnou taktiku a zvítězíme. Vítkovice letos podávají hodně nevyrovnané výkony, ale rozhodně budou nebezpečné. Bojují o postup do předkola a nemohou si dovolit ztrácet body. Myslím si, že to bude vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro Třinec.

Jak zní slova pozvání pro fandy, kteří hodlají tento duel osobně navštívit?

Určitě bude dobrá kulisa, přijedou i diváci z Ostravy, ale přeji si, aby na zimáku byli slyšet hlavně naši fandové a pomohli nám, jak tomu bylo minule. My jim chceme udělat radost dalšími body!