Byl to vydařený turnaj, shodují se J. Peterek a J. Raszka

09.08.2015 · Daniel Ježek
PRESIDENT CUP mladšího dorostu za sebou má první ročník. Turnaj ovládla mašina jménem CSKA Moskva, neztratili se ani hráči Třince. Mladí Oceláři postoupili do finále a získali stříbrné medaile. Vydařený turnaj hodnotí organizátor Jan Peterek a kouč mladšího dorostu Jiří Raszka.

První ročník turnaje PRESIDENT CUP v kategorii mladších dorostenců je za námi. Z vítězství se raduje moskevské CSKA, které v pěti soutěžních zápasech nenašlo přemožitele. Ani Oceláři ale nemusí vůbec smutnit! Mladší dorostenci se ve velmi silné konkurenci probojovali až do finále a získali stříbrné medaile.

„Jsem nadmíru spokojený! Jak jsem poprvé viděl skupinu, tak jsem ani nedoufal v to, že se dostaneme do finále. Kluci hráli parádně!“ říká spokojeně Jan Peterek. Na slova manažera třinecké mládeže navazuje také kouč mladšího dorostu Jiří Raszka.

„Zápas od zápasu jsme se zvedali. Semifinále a zápas s Blues Espoo byly dle našich představ. Jsme ale stále na začátku sezóny. Stále se učíme, zkoušíme různé varianty, systém hry. V té fázi, v jaké sezóna momentálně je, to byl velmi úspěšný turnaj,“ ohlíží se bývalý obránce za PRESIDENT CUPEM.

Finále bylo vyrovnané v prvních dvaceti minutách. Oceláři místy dostávali CSKA pod velký tlak, víc než jednu branku ale vsítit nedokázali. Moskvané pak přepnuli na vyšší obrátky a dokráčeli k vysoké výhře 9:2. „Výsledek je celkem krutý, protože to z naší strany byl dobrý zápas,“ ohlíží se Jiří Raszka a pokračuje. „V první třetině jsme je zaskočili tím, že jsme se z nich „nepodělali“ a hráli na doraz. Měli jsme dost šancí, bohužel to tam nespadlo. Pak jsme v naší přesilovce dostali hloupou branku, to se nesmí stávat,“ ví kouč mladšího dorostu.

Podobně hovořil také Jan Peterek: „Finálový duel byl skvělý, byť klukům v závěru docházela šťáva. CSKA je kompletně ročník 2000, my máme půlku mužstva o rok mladší. A v této věkové kategorii je ten věkový rozdíl hodně znát. CSKA je svými kvalitami bohužel na úplně jiné úrovni. Ať už se jedná o individuální schopnosti, zpracování puku, nahrávky. Jsou úžasní, všechno dělají velmi rychle,“ chválí hlavní organizátor turnaje moskevský klub.

Ruský celek za celý turnaj nepoznal příchuť porážky a zlaté medaile vybojoval s úctyhodným skóre 41:4! „Bylo to vidět na výsledcích i jejich hře. I když hráli na půl plynu, tak si dokázali vytvářet gólovky. Individuální schopnosti mají neskutečné!“ komentuje Raszka moskevský tým.

Tří ze čtyř branek CSKA inkasovalo z hokejek mladých Ocelářů. Nebylo proto divu, že mladší dorostenci dokázali v první periodě hrát se silným sokem důstojnou partii. „Klukům jsme celý zápas říkali, ať ještě přidají, ať hrají naplno. Možná se z toho trochu polekali, protože viděli, že i s tak kvalitním týmem, jakým CSKA je, můžou hrát vyrovnanou partii,“ myslí si lodivod mladšího dorostu.

„Pak jsme ale během pár minut dostali tři góly a zápas se zlomil na jejich stranu. To se nám nesmí stávat. Kluci si musí uvědomit, že se hraje šedesát minut a celou dobu musí hrát naplno,“ dodává Jiří Raszka na téma finálového zápasu.

Sezóna 2015 – 2016 je sice na svém začátku, nelze ani trochu pochybovat, že PRESIDENT CUP byl pro hráče velmi přínosný. „Jsem rád, že to kluci mohli vidět a zažít. Třeba opět spadnou na zem a začnou na sobě pracovat ještě víc, než doposud. Od turnaje jsme chtěli, aby naši kluci poznali zahraniční konkurenci. To se splnilo do posledního detailu,“ pochvaluje si dlouholetá útočná opora Ocelářů.

PRESIDENT CUP mladšího dorostu, který v Česku nemá obdoby, nabídl fanouškům hokeje nevšední podívanou. České týmy mohly poměřit své schopnosti s věhlasnými celky z Ruska, Lotyšska, Běloruska a také Finska. Jak obtížné bylo přilákat tyto celky do Třince? „Bylo to velmi těžké, ale jsme hodně rádi, že přijeli. Co mám ohlasy od týmů, tak jsou spokojení a chtějí přijet zase za rok. Na to, že to byl první ročník, tak vše proběhlo v naprostém pořádku,“ hovoří Jan Peterek spokojeně.

Lze tedy předpokládat i další ročníky PRESIDENT CUPU? „Pevně doufám, že se za rok sejdeme ve stejném složení!“ věří Jiří Raszka.

Na jeho slova navázal také manažer třineckých mládežnických týmů: „Určitě budeme chtít zorganizovat také druhý ročník. Vše ale bude záležet na dárcích, kteří nás podporují. Udělám pro to vše, abychom se tady sešli zase za rok,“ uzavírá Jan Peterek.

Turnaj byl spolufinancován Moravskoslezským krajem.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno