Bod z Plzně je dobrý, říká Martin Růžička

03.12.2017 · Daniel Ježek, Radim Sajbot
Oceláři v osmadvacátém kole zavítali na led vedoucího týmu tabulky, hráči s drakem na hrudi nebyli daleko od velmi cenné výhry. Slezané dotáhli dvoubrankové manko, v prodloužení pak sahali po druhém bodu. Martin Růžička mohl rozhodnout z trestného střílení, dvoubrankový střelec však neuspěl a domácí se v poslední vteřině radovali. I tak se Oceláři vracejí s velmi cenným bodem.

Martine, vstup do zápasu nebyl ideální. Co bylo špatně?
Věděli jsme, že Plzeň na nás vlétne. Říkali jsme si to v kabině i na poradě před zápasem, že musíme pohlídat první třetinu. Stejně to bylo 0:2, ty branky jsme jim v podstatě darovali. Úvodní dvacetiminutovka z naší strany byla špatná.

Od druhé třetiny jste domácí přehrávali, jak těžká byla cesta za vyrovnáním?
V kabině jsme si k tomu něco řekli, v těch dalších dvou třetinách jsme byli minimálně vyrovnaným, ne-li lepším týmem. Míra Svoboda ale chytal dobře. Je to kvalitní gólman, je těžké jej překonat. Nakonec se nám to povedlo, škoda, že se nepovedlo zvítězit.

V Brně jsi rozhodl v poslední minutě, teď naopak Plzeň v poslední vteřině. Co k tomu říct?
Je to kaňka na celém zápase, že se nám to nepovedlo udržet alespoň do nájezdů. Já sám měl v prodloužení trestné střílení, kdybych jej proměnil, tak k tomu vůbec nemuselo dojít.

Co při trestném střílení chybělo?
Dát gól no. Zkusil jsem to mezi betony, Míra to ale chytil a podržel svůj tým. To už nejde vrátit, hodně mě to mrzí. Já musím sklopit hlavu.

Měl jsi připravené zakončení?
Přemýšlel jsem, co udělám. V Třinci jsem ho udělal do bekhendu, ani nevím, jestli to čekal nebo ne. Většinou totiž dávám branky po kličce do bekhendu. Trochu jsem váhal, nakonec jsem zkusil střelu mezi nohy. On to chytil.

Nakonec vezete bod, jste spokojení?
Bod z Plzně je dobrý, kdyby nám to někdo řekl před zápasem, tak bychom to brali. My také máme kvalitní tým, jeli jsme do Plzně urvat co nejvíc bodů. Po první třetině to sice moc dobře nevypadalo, pak jsme se ale zvedli a je škoda, že to je nakonec jen za bod.

Střelecky se ti v posledních zápasech hodně daří, v čem tkví tvé kouzlo?
Snažím se hrát každý zápas stejně, dát tomu to maximum, co mám. Musím ale říct, že se cítím hodně dobře. Obětoval jsem tomu celé léto, zatím to je super.