Bitva o všechno, Oceláři hostí Malmö!

06.11.2017 · Daniel Ježek
Odveta je tady, Oceláři budou v úterý usilovat o postup mezi nejlepších osm týmů Evropy! WERK ARENA bude hostit odvetný duel osmifinále Champions Hockey League proti Malmö, pojďme vyprodat třineckou arénu a společně si dojít pro postup! Začínáme v 18 hodin!

Malmö Redhawks

Malmö si cestu do vyřazovací fáze proklestilo ve skupině B, ve které se Redhawks utkali s Kometou, Kuopiem a Stavangerem. Se ziskem třinácti bodů Malmö obsadilo první příčku skupiny, při losu tak bylo mezi nasazenými týmy. Dvojzápas s Oceláři ale pro Červené jestřáby nezačal dobře.

Utkání v obrovské Malmö Areně, která hostila vůbec první duel Champions Hockey League v letošní sezóně, se čtyřicet minut vyvíjelo lépe pro domácí celek. Malmö vedlo pro trefě Nichlase Hardta, poslední dvacetiminutovka se ale švédskému celku vůbec nepovedla. Malmö inkasovalo dvě branky, do odvety tak přicestuje v jednogólovým mankem.

”Měli jsme několik šancí ke skórování, soupeř ale hrál velmi dobře a nám se nepovedlo zvítězit. Poznali jsme ale jejich styl hry, uděláme nějaké změny a do odvety půjdeme s cílem vyhrát,” řekl útočník Nichlas Hardt.

Poslední zápas Malmö

4. listopadu 2017 (SHL): Skellefteå AIK - Malmö Redhawks 4:2 (2:0, 1:2, 1:0).
Branky a nahrávky: 5. Ohlsson (Wingerli, Söderlund), 6. Lindholm (Möller, Lindström), 33. Lindholm (Möller, Lindström), 60. Lindholm (Lindström, Pudas) - 23. Olsson (Haudum), 24. Görtz (Olofsson, Mäntylä).
Sestava Malmö v posledním zápase: Gunnarsson - Arell, Olsson, Mäntylä, N. Andersson, Mylläri, Warg, Lerby - Bryggman, Händemark, Zaar - Storm, Haudum, Eklind - Görtz, Forsberg, Olofsson - Lennström, E. Andersson, Rosdahl.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři vstoupili do vyřazovací fáze hokejové Ligy mistrů skvěle. Družina trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny ve Švédsku na svou stranu urvala vítězství 2:1, což Slezanům dalo lepší pozici pro domácí odvetu. "Byl to výborný první krok do dvojzápasu. Věřím, že odvedeme maximum pro to, abychom po domácím zápase postoupili," burcuje trenér Václav Varaďa.

Utkání na severu Evropy bylo velmi vyrovnané. Domácí byli lepším týmem v prvních dvou třetinách, výborná závěrečná část v podání Ocelářů ale přisoudila výhru právě slezskému celku. ”V prvním utkání jsme využili šance, které se nám naskytly. Do odvety musíme jít s cílem postoupit. Musíme hrát jednoduše a snažit se zvítězit,” říká David Musil.

Oceláře v Malmö podporovala velká skupina skvělých fanoušků, kteří v Malmö aréně vytvořili hráčům s drakem na hrudi domácí atmosféru. "Máme skvělé fanoušky a my to cítíme. Jsou naším šestým hráčem. Byli slyšet v Jönkopingu i Malmö, doufám, že doma bude vyprodáno," přeje si Aron Chmielewski.

Poslední zápas Ocelářů

5. listopadu 2017 (TELH): HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1).
Branky a nahrávky: 34. V. Hübl (Kubát, Ihnačák), 58. Gerhát (Trávníček) – 9. Krajíček (Martin Růžička, Mikulík), 30. Linhart (Adamský, Jank), 49. Chmielewski (Martin Růžička, Krajíček).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – M. Doudera, Krajíček (C), D. Musil, Adámek, Linhart, Jank – Chmielewski, M. Kovařčík, Martin Růžička (A) – Mikulík, Marcinko, Irgl – Adamský (A), Polanský, Dravecký – Svačina, Rákos, Cienciala.

První utkání série

V prvním měření sil osmifinále hokejové Ligy mistrů se Ocelářům podařil husarský kousek. Na ledě švédského Malmö Redhawks dokázali díky kompaktnímu výkonu ve všech řadách triumfovat poměrem 2:1. Góly vítězů zaznamenali ve třetí části Vladimír Svačina a Aron Chmielewski

31. října 2017: Malmö Redhawks - Oceláři Třinec 1:2 (0:0, 1:0, 0:2).
Branky a nahrávky: 22. Hardt (Storm) – 41. Svačina (Adamský, Polanský) 58. Chmielewski (Musil, Dravecký).

O zápase

Termín utkání: úterý, 7. listopadu 2017, 18:00.
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec.
Textový online přenos: www.onlajny.com.
TV přenos: Sport1, začátek v 17:45.

Podobně, jako v závěrečném zápase základní skupiny proti Jönkopingu, bude i v úterním klání s Malmö za sektorem E v prodeji švédské národní jídlo - masové kuličky.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno