Bitva na ostří nože! Do WERK ARENY dorazí Kometa!

06.10.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Desáté kolo Tipsport extraligy nabídne bitvu o čelo tabulky! Ve šlágru kola se ve WERK ARENĚ utkají druzí Oceláři s vedoucí Kometou. Oba týmy v tabulce dělí jen lepší skóre, vítěz zápasu tak pro sebe uzme vedoucí postavení. Duel začíná v pátečních sedmnáct hodin, přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem pátečního utkání s Kometou je společnost Stojany Regály.cz

Na vybrané zápasy Tipsport extraligy připravila pojišťovna Generali pro fanoušky Smilebox. Fotobudku ze které si můžete odnést vzpomínku na zápas v podobě fotografií se svými přáteli nebo rodinou. Nezapomeňte si přijít pro svou fotografii v pátek 7.10.2016 do WERK ARENY , kdy se utkají Oceláři s Kometou. Zveme všechny fanoušky do prostoru ochozu za sektorem A, kde pro vás pojišťovna Generali připravila Smilebox - fotobudku, kde se můžete vyfotit a fotku si odnést domů jako památku na dnešní zápas.

HC Kometa Brno

Kometa v základní části loňské sezóny obsadila devátou příčku, o postup do čtvrtfinále tak musela v předkole bojovat s Chomutovem. Jihomoravanům se ale tato série příliš nepovedla, Kometa zakončila sezónu prohrou 1:3 na zápasy. Po nevydařené sezóně se majitel Komety Libor Zábranský rozhodl k několika změnám.

Kometa během letní přestávky posílila kádr jako nikdo jiný v extralize a do jejího týmu přišla esa formátu Martina Erata, Marka Kvapila, Martina Zaťoviče, Kvapila nebo Ondřeje Němce. Tým vedený trenérem Liborem Zábranským od úvodního kola ukazuje, že se s ním v aktuální sezoně musí na sto procent počítat, co se týče boje o mistrovský titul. .

Brňané bodovali stejně jako Oceláři ve všech devíti kolech, prohráli jen na nájezdy doma s Vítkovicemi. V posledním kole brněnská družina rozstřílela pražskou Spartu a se čtyřiceti zásahy je nejofenzivnějším mužstvem soutěže. Kvapil s Eratem se drží v čele kanadského bodování. Podobně jako u Ocelářů se chce říct, jaká to změna oproti minulému ročníku, kdy Kometa skončila před branami čtvrtfinále play-off.

Poslední zápas Komety:
2. října: HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. M. Erat (M. Kvapil, O. Němec), 20. O. Němec (M. Kvapil, Štencel), 21. Nečas (M. Erat), 37. V. Němec (M. Kvapil), 41. M. Erat (O. Němec), 55. M. Kvapil – 27. Pech (Safin, Nedomlel), 34. Černoch

Sestava Komety v posledním zápase: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, L. Vágner, Zábranský – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Dočekal – Dvořák, Hruška, Dostálek.

Z kabiny Ocelářů

Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy až v devátém kole poznali příchuť prohry. Hráči s drakem na hrudi v nedělním kole nestačili na PSG Zlín, kterému na stadionu Luďka Čajky podlehli 3:4 po samostatných nájezdech. Oceláři sice přerušili svou vítěznou sérii a přišli o neporazitelnost, zatím však dokázali bodovat v každém utkání.

Tým zpod Javorového musel po nedělní porážce přenechat první místo tabulky pátečnímu soupeři, Kometa vede díky lepší bilanci ve skóre. Šlágr desátého kola tak bude přímým soubojem o vedoucí pozici. „Oba týmy jsou teď ve výborných formách, bude to souboj o první místo, proto očekávám skvělý hokej, což by mělo přilákat diváky. Věřím, že v pátek bude plný dům a skvělá kulisa, která nám pomůže podat ještě lepší výkon,“ přeje si Vladimír Kýhos.

Hlavní trenér Ocelářů v Brně prožil úspěšné trenérské roky, s Kometou získal stříbro a bronz. Pro Vladimíra Kýhose to tak bude velmi pikantní bitva. „Všechny zápasy proti týmům, které jsem kdysi trénoval, beru trochu prestižněji. Vnímám to trochu jako derby. Určitě vypíšu svačinku, kterou rád do kabiny přinesu, pokud dokážeme Brno porazit,“ říká odhodlaně.

Poslední zápas Ocelářů:
2. října: PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 4:3 sn. (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Bukarts (Marušák, P. Holík), 35. Honejsek (Marušák), 53. P. Holík (Bukarts, Říčka), rozh. nájezd Honejsek – 15. Kreps (Rákos), 30. Chmielewski (Marosz, Hrňa), 39. Adamský (Polanský).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Galvas, Nosek, L. Doudera – Martin Růžička, Kane, Petružálek – Adamský, Polanský, Irgl – Dravecký, Rákos, Kreps – Chmielewski, Marosz, Hrňa.

Poslední vzájemný zápas

Poslední měření sil Ocelářů s Kometou proběhlo v rámci osmačtyřicátého kola loňského ročníku Tipsport extraligy. Hráči s drakem na hrudi zavítali do brněnské DRFG arény, domů se však vraceli bez bodů. Slezané dokázali v zápase skórovat jen jednou, Kometa naopak zaznamenala tři přesné trefy.

23. února 2016: HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 0:0, 2:0).
Branky a nahrávky: 3. H. Zohorna (Vondráček, Burian), 47. J. Káńa (V. Němec, Špirko), 52. Burian (Trška, Vondráček) – 8. Tybor (Adamský, M. Doudera).

O zápase

Hrací den: 10. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 6. října 2016, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec